Рангирање на хороскопските знаци од најзабавни до најрезервирани (Стрелецот е на место број 1)

Место број 3 - Вага: Тие се најсоцијален хороскопски знак и дефинитивно знаат како да ги насмеат луѓето. Некогаш прават дури и работи од кои подоцна се срамат, но сè со цел за да ги насмеат другите.

rangiranje-na-horoskopskite-znaci-od-najzabavni-do-najrezervirani-vagata-e-na-3-to-mesto-01.jpg

Кој хороскопски знак секогаш е срцето на забавата и ги смее другите, а кој е најрезервиран и смислата за хумор ја покажува само пред најблиските?

Чии шеги се мевлем за срце и душа, а чии се малку саркастични и можеби на моменти дури и навредливи?

Рангирање на хороскоспките знаци од најзабавни до најрезервирани:

Место број 1: Стрелец

Тие се ведрина, оптимизам и имаат одлична смисла за хумор, па се вистинска доза на среќа каде и да се појават.

Прават луѓето да се чувствуваат подобро дури и во најлошите ситуации. Секогаш имаат забавна приказна, а и фантастични се со зборовите за утеха.

Место број 2: Близнаци

Тие се мудри со зборовите и имаат интелигентна смисла за хумор. Тие секогаш имаат на ум нешто забавно за да кажат и да ги насмеат сите.

Место број 3: Вага

Тие се најсоцијален хороскопски знак и дефинитивно знаат како да ги насмеат луѓето. Некогаш прават дури и работи од кои подоцна се срамат, но сè со цел за да ги насмеат другите.

Знаат како да балансираат во врските, ѝ веруваат на својата интуиција и имаат тон пријатели.

Место број 4: Лав

Тие се талентирани изведувачи и секогаш се во фокусот на вниманието со хуморот. Харизматични се и без проблем успеваат да направат сите погледи да бидат на нив.

Самоуверени се и зрачат каде и да се појават.

Место број 5: Овен

Тие се енергични и забавни и се лидери кога станува збор за гестикулации и таков тип на хумор, кој вклучува движења со раце или можеби превртување со очи.

Импулсивни се и зрачат со страст, а дури и доза на агресија, па затоа им се забавни на другите.

Место број 6: Девица

Тие имаат суптилен хумор и никој не знае да користи сарказам како нив. Имаат способност да пронајдат иронија во секоја ситуација и добро да ги насмеат сите со својот начин на гледање на работите.

Знаат како да ги ослободат сите од стресот при тешки ситуации.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Рангирање на хороскопските знаци од најдобри до најлоши љубовни партнери (Бикот е претпоследен) Место број 2 Овен - Овенот не се откажува лесно од предизвик, возбуден е кога тр...
5 хороскопски знаци во кои се раѓаат најдобрите мајки и татковци Рак: Тие се најдобрите родители во Зодијакот. На децата им даваат безусловна љуб...
3 хороскопски знаци кои се (убедливо) најдобри колеги на работа Девици – Тие се познати по својата аналитичност и перфекционизам. Сите задачи ги...
4 хороскопски знаци кои се експерти за решавање конфликти (кој е емпат, кој знае да слуша?) Овен - Тие внимателно ги слушаат гледиштата на луѓето околу нив. Размислуваат за...
4 хороскопски знаци кои се опседнати со бившите (и ги демнат) Бик: Прават дури и лажни онлајн профили за да ја демнат личноста која некогаш им...
Шеговито астро ќоше: Што прават хороскопските знаци додека ја чекаат новата година? Како го поминуваат последниот ден од старата година хороскопските знаци? Кој ги ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg