4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто)

Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на срцето. Потребна ви е интимност и некој што ќе ве прегрне и разбере. Мора да ги пуштите работите кои ги надраснавте.

4-horoskopski-znaci-na-koi-mesec-oktromvri-kje-im-bide-uzhasen-i-zoshto-02.jpg

Некои месеци сè ни оди од рака, но некои се навистина тешки и едвај ги „преживуваме“.

Каков месец ќе ви биде октомври?

Хороскопски знаци кои ќе имаат проблеми овој октомври:

Бик

Ќе бидете фокусирани на тоа работата да биде завршена, па ќе влезете во некоја рутина на работење премногу и запоставување на своите потреби. На моменти ќе бидете презаситени и ќе се борите да пронајдете мотивација.

На приватен план ќе имате драми и ќе се наруши хармонијата помеѓу вас и партнерот.

Универзумот ќе ви приреди предизвик за да сфатите дали партнерот ви е суден или едноставно треба патиштата да ви се разидат.

Стрелец

Ќе бидете чувствителни на надворешните влијанија и можно е да се повлечете во себе. Мора да се преиспитате малку.

Можно е да имате конфликти и со партнерот и да пренесете некоја своја фрустрација во врската.

На потешкиот пат ќе научите дека треба да работите еден со друг, наместо еден против друг.

4-horoskopski-znaci-na-koi-mesec-oktromvri-kje-im-bide-uzhasen-i-zoshto-01_1.jpg

Водолија

Израснавте многу во изминатиот период и ќе мора да научите како да се ослободите од претходните верзии од себеси.

Направете чекор назад, погледнете ја големата слика и внимавајте на дисциплината.

Подготвени сте да создадете име за себе, но размислете какво име и колку вреди да го жртвувате љубовниот живот во име на тоа.

Риби

Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на срцето. Потребна ви е интимност и некој што ќе ве прегрне и разбере.

Мора да ги пуштите работите кои ги надраснавте и да сфатите дека помошта доаѓа кон вас и сосема е во ред да ја прифатите.

Зајакнете ја љубовта кон себе и направете разлика помеѓу себеприфаќање и самодоверба и его од друга страна, првото ќе ви делува ослободувачки. Научете да се сакате себе, без да чекате потврда за вашата вредност од светот.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто) Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата...
6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
4 хороскопски знаци кои се опседнати со бившите (и ги демнат) Бик: Прават дури и лажни онлајн профили за да ја демнат личноста која некогаш им...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
Рак и уште 5 најздодевни хороскопски знаци во сексот (18+) Јарците навистина уживаат во сексот, но не со вас. Додека имате секс, тие секога...
4 хороскопски знаци кои никогаш не ги признаваат своите грешки (напаѓаат дури и кога грешат) Бик: Не ги признаваат своите грешки затоа што сметаат дека ако признаат своја гр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg