Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


На кои хороскопски знаци можете да им верувате во врската, а кои ќе ве изневерат во прва прилика?

Раковите ќе го обвинуваат партнерот за неверството, Бикот е верен „до гроб“, ако не го изневерите, а Рибите секогаш се во потрага по љубовта од соништата. Кои хороскопски знаци важат за најверни партнери, а на кои треба постојано да внимавате?

na-koi-horoskopski-znaci-mozhete-da-im-veruvate-vo-vrskata-a-koi-kje-ve-izneverat-vo-prva-prilika-01.jpg

Сите што некогаш доживеале неверство од партнерот знаат дека боли додека треба да се справуваат со последиците, а според астролозите, некои хороскопски знаци се посклони на неверство од другите.

На кои хороскопски знаци можете да им верувате во целост, а со кој партнер треба постојано да внимавате?

Овен

Од една страна Овните не даваат празни ветувања и секогаш го исполнуваат зборот што ви го дале. Но, од друга страна познати се дека сакаат да влегуваат во ризици и авантури за да не им биде здодевно.

Мошне се активни, а ако партнерот не е во можност да го следи нивното темпо, тогаш продолжуваат понатаму со нова и позабавна личност.

Бик

Кога Бикот ќе ви се заколне на „вечна љубов“ тогаш тој нема да го прекрши дадениот збор. Единствена причина за да изневери е ако почне да се сомнева дека партнерот веќе почнал нова врска.

На тој начин Бикот ќе му се одмазди на партнерот затоа што го повредил.

Близнаци

Со овие луѓе секогаш треба да бидете внимателни, затоа што се мошне нестабилни и интелигентни, а постојано се во искушение да изневеруваат.

Познати се по тоа што постојано им е потребна интелектуална стимулација и очекуваат секогаш да им биде занимливо во разговорот. Озлогласени се дека постојано флертуваат на социјални мрежи, користат веб страни за запознавање.

Рак

Често ни самите не знаат што сакаат, но бараат постојано внимание од партнерот. Тие се мошне несигурни, а може да изневерат ако чувствуваат дека им е нарушена самодовербата.

На крај очекувајте дека Ракот ќе ве обвини вас за неверството и нема да признае дека згрешил.

Лав

На прв поглед изгледаат како самоуверени личности што се подготвени да ги менуваат партнерите како чорапите.

Сепак, треба да бидете свесни дека тоа што го забележуваат атрактивниот изглед на припадниците на спротивниот пол не значи дека планираат да изневеруваат и во основа се мошне лојални партнери.

Девица

Имаат потреба за константни емоции, познати се како интроверти што сакаат да медитираат и да живеат мошне нормален живот, па затоа и важат за луѓе на кои можете да им верувате во целост.

Дополнително, тие се мошне пребирливи, па нема да се впуштат во неверство додека не ги анализираат сите карактеристики на новите партнери и во колкава мера тие се подобри од сегашниот.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто) Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на ср...
4 хороскопски знаци кои никогаш не можат да ги прифатат своите деца такви какви што се Водолија: Овие родители се малку нарцисоидни, па мислат дека се супериорни и има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg