Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кои хороскопски знаци прават сѐ за да избегнат конфликти во врската (и зошто)?

Раковите се мошне грижливи и чувствителни и сакаат да го опсипуваат партнерот со нежности и изјави за љубов – со нив практично е невозможно да се скарате.

so-niv-e-nevozmozhno-da-se-skarate-koi-horoskopski-znaci-pravat-s-za-da-izbegnat-konflikti-vo-vrskata-i-zoshto-01.jpg

Ниту една врска не може да помине без расправии и несогласувања, а според астролозите постојат хороскопски знаци што најверојатно веднаш ќе побегнат при првите знаци на расправија.

Некои сметаат дека нема потреба да трошат време и енергија на непотребни расправии, а други пак не сакаат да го повредат партнерот.

Кои хороскопски знаци бегаат од секаков вид на конфликти?

Риби

За Рибите стресот по расправиите со партнерот е неподнослив, а ако партнерот им се развика или ги навреди тие се чувствуваат повредено и уплашено.

Познати се по тоа што сакаат да бидат безгрижни и не сакаат да влегуваат во бурни дискусии, а мошне се чувствителни за тоа каква е енергијата на луѓето околу нив и секогаш кога ќе почувствуваат дека постои можност за конфликт, избираат да побегнат од таквите ситуации.

Рибите сакаат добро да размислат пред да седнат да разговараат со партнерот за некој проблем и да ги разгледаат добро сите можности и решенија за да избегнат конфликти.

Рак

Раковите се мошне грижливи и чувствителни и сакаат да го опсипуваат партнерот со нежности и изјави за љубов – со нив практично е невозможно да се скарате.

Од тие причини Раковите се обидуваат на секој начин смирено да комуницираат со партнерот, дури и кога треба да се соочат со поголеми проблеми во врската.

Со оглед на тоа што се познати по тоа што премногу напорно размислуваат за сѐ во животот, тие избегнуваат конфликти затоа што сметаат дека недоразбирањата може негативно да се одразат врз целокупниот однос со партнерот.

Најчесто не сакаат да се расправаат и веруваат дека сите проблеми можат да се решат сами по себе.

Девица

Не сакаат да се впуштаат во работи над кои немаат контрола и со оглед на тоа што не знаат каков исход може да има расправијата Девиците ќе направат сѐ за да избегнат вжештени дискусии со партнерот.

Дополнително тие се свесни дека ако почнат да говорат за сите проблеми што ги вознемируваат најверојатно ќе го повредат партнерот, па сметаат дека е подобро да си молчат и да собираат во себеси.

Сепак, треба да бидете свесни дека иако овие луѓе однадвор делуваат мошне практични и рационални, честопати тешко се справуваат со сопствените емоции.

Вага

Познати се по тоа што секогаш се обидуваат да го смират страстите и не поднесуваат конфликтни ситуации.

Заради ова честопати знаат како да изградат ѕид околу себеси и да не дозволат да влегуваат во конфликт, ако се најдат среде некоја бурна дискусија секогаш ќе избегнуваат да заземат нечија страна.

Може да се случи и да се согласат со тој што им се спротивставува за да избегнат конфликти иако се свесни дека тој не е во право.

Стрелец

Стрелците не сакаат да трошат време и нерви на кавги и конфликти. Ако партнерот сака да се расправа со нив, тие ќе се бранат со молчење. Одбивно им е да гледаат како некои луѓе влегуваат во конфликти само за да докажат дека се во право.

При првите знаци на конфликт очекувајте дека ќе го спакува куферот и ќе замине на некое патување, а со својот „пасивен“ однос и незаинтересираност ќе ви врати затоа што сте го повредиле.

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што ја прави секоја жена совршена сопруга, според хороскопскиот знак Жените родени во знакот Близнаци се интелигентни и секогаш го тераат партнерот д...
Што ве прави ужасен партнер, според хороскопскиот знак? Стрелците се однесуваат како да се сингл дури и кога се во сериозна врска, а Лав...
Годишен хороскоп за 2023: Риби Астрологијата предвидува дека 2023-та ќе биде релативно мирна година за Рибите. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg