Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


4 хороскопски знаци кои се експерти за флерт (и можат да освојат секого)

Вага - Тие се харизматични, одлично им оди комуникацијата и имаат извежбани фрази со кои можат да освојат секого. Се сакаат себеси многу, сензуални се и заведуваат со самодоверба.

4-horoskopski-znaci-koi-se-eksperti-za-flert-i-mozhat-da-osvojat-sekogo-01.jpg

Некои луѓе едноставно се експерти за флерт и немаат никаков проблем да ја освојат личноста што им се допаѓа.

Во кои хороскопски знаци се родени тие и која е нивната тактика?

Лав

Со својата одлична смисла за хумор можат да воодушеват секого. Шеговити се и со тоа успеваат да го привлечат вниманието на кој и да посакаат.

Ведри се и лежерни, забавни во разговорите и секој би посакал да биде во врска со нив. Инстантно им ги освојуваат срцата на луѓето.

Овен

Имаат флертувачки способности и кул пристап, па можат да ги освојат и најзатворените или најнадмените личности. Се појавуваат неочекувано и имаат интелектуален капацитет за квалитетни разговори.

Ја ценат личноста со која разговараат, ѝ делат комплименти и со тоа успеваат во намерата да ја освојат.

4-horoskopski-znaci-koi-se-eksperti-za-flert-i-mozhat-da-osvojat-sekogo-02.jpg

Вага

Тие се харизматични, одлично им оди комуникацијата и имаат извежбани фрази со кои можат да освојат секого. Имаат способност да го прочитаат умот на другите и со помош на тоа успеваат инстантно да го освојат срцето на личноста што им се допаѓа.

Тие се сакаат себеси многу, сензуални се и заведуваат со самодоверба.

Близнаци

Тие освојуваат со невиното флертување. Од една страна изгледаат безгрижно, а од друга страна се силни, па штом се одлучат да освојат некого, успеваат во тоа така што го истражуваат неговото минато и точно определуваат потези со кои ќе му го придобијат вниманието.

Разиграни се и имаат персонализирана тактика кон секоја личност, базирана на нејзиниот карактер, па лесно успеваат во замисленото.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Психолошки профил на секој хороскопски знак – од какво нарушување на личност може да страдате? Водолија - Толерантни се и искрени, а освен што се разликуваат од другите хороск...
Една (бесмислена) фраза што секој хороскопски знак мрази да ја слушне (и зошто?) Секој хороскопски знак има по една реченица што го вади од кожа и што не сака да...
Сите жени „паѓаат“ на мажите родени во овие 3 хороскопски знаци (зрачат со самодоверба) Зрачат со самодоверба на која никој не може да остане рамнодушен, се чувствуваат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg