Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5 хороскопски знаци кои прифаќаат секс на прв состанок (плус 2 кои се најмногу против тоа)

Рангирање на хороскопските започнувајќи од оние кои најбрзо се впуштаат во секс до оние кои се највнимателни и најпретпазливи. Место број 2 – Вага.

5-horoskopski-znaci-koi-prifakjaat-seks-na-prv-sostanok-plus-2-koi-se-najmnogu-protiv-toa-01_1.jpg

Дали без размислување се впуштате во љубовни авантури или сте претпазливи и сакате добро да ја запознаете личност пред да стапите во интимни односи?

Истражување на брендот за долна облека и секс играчки „Lovehoney“ од Велика Британија дојде до заклучок дека 49% од испитаниците од Британија некогаш во животот имале секс на прв состанок, поточно според пол 59% од мажите и 43% од жените.

Еден од истражувачите вели дека кај мажите за поголемиот процент е виновен тестостеронот кој им ја зголемува сексуалната желба за да менуваат повеќе партнерки и побрзо да се впуштаат во секс.

5-horoskopski-znaci-koi-prifakjaat-seks-na-prv-sostanok-plus-2-koi-se-najmnogu-protiv-toa-02.jpg

Што мислите дали и во Македонија бројките се вакви или многу помали, а луѓето попретпазливи?

Рангирање на хороскопските знаци, според податоците од истражување, започнувајќи од оние кои најбрзо се впуштаат во секс:

1. Јарец

2. Вага

3. Девица

4. Скорпија

5. Близнаци

5-horoskopski-znaci-koi-prifakjaat-seks-na-prv-sostanok-plus-2-koi-se-najmnogu-protiv-toa-03.jpg

Хороскопски знаци со кои има најмала веројатност за секс на прв состанок и се против тоа:

Лав

Водолија

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 хороскопски знаци кои никогаш не ги признаваат своите грешки (напаѓаат дури и кога грешат) Бик: Не ги признаваат своите грешки затоа што сметаат дека ако признаат своја гр...
3 хороскопски знаци во кои се раѓаат жените кои најмногу сакаат пари Бик: Најважно им е животот да им е лесен и пријатен, дури и по цена да не ја има...
4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто) Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на ср...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg