Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


3 хороскопски знаци во кои се раѓаат жените кои најмногу сакаат пари

Бик: Најважно им е животот да им е лесен и пријатен, дури и по цена да не ја имаат вистинската љубов до себе.

3-horoskopski-znaci-vo-koi-se-ragjaat-zhenite-koi-najmnogu-sakaat-pari-01.jpg

Во кои хороскопски знаци се родени жените кои најмногу сакаат пари? Луксуз, патувања и уживање е нивното мото.

Се разбира, хороскопот е од шеговита природа и никој не треба да се навреди.

Бик

Имаат навика да го преминуваат буџетот, имаат романтични цели, па често банкарската сметка им страда поради тоа.

Сакаат луксуз, а некои припаднички дури веруваат дека љубовта е минлива, а парите остануваат.

Најважно им е животот да им е лесен и пријатен, дури и по цена да не ја имаат вистинската љубов до себе.

Вага

Сакаат да живеат добро, а да работат минимално. Имаат вкус за луксузни работи и со задоволство бираат уметнички дела и квалитетни парчиња облека.

Некои припаднички би склучиле дури и брак од интерес, а со помош на шармот можат да освојат кого сакаат и да стекнат моќ врз кого сакаат.

Стрелец

Сакаат да се однесуваат лежерно, како да не ги интересираат парите, инсистирајќи дека повеќе би сакале да имаат „искуства“. Но, реалноста е дека би направиле сè за себеси да си ги овозможат тие возбудливи искуства.

Не се срамат да заведуваат и би шармирале кого и да е потребно, само за да си поминат одлично. Но, лошо е што се навистина неодговорни со парите и можат да западнат дури и во долгови поради прекумерното трошење.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
4 хороскопски знаци кои се опседнати со бившите (и ги демнат) Бик: Прават дури и лажни онлајн профили за да ја демнат личноста која некогаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg