Кутијата за прстен која засекогаш ќе го олесни запросувањето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Кутијата за прстен која засекогаш ќе го олесни запросувањето

Откако еден дизајнер од Ванкувер разговарал со својот оженет пријател, дознал дека најнервозен и најпроблематичен момент за време на запросувањето  е како да се скрие кутијата за прстенот и да не се открие предвреме.

kutija-za-prsten-koja-zasekogas-ke-go-olesni-zaprosuvaweto-01

Вообичаено, кутиите се малечки, но со заоблен изглед кој често знае да направи проблем во изненадувањето. Се забележува ако е во некој џеб или покриен со нешто.

Токму затоа, потребно беше да се смисли нешто толку едноставно, обично и во машки стил, што би било дел од неговите лични работи, а воопшто не би се помислило дека е нешто повеќе од паричник или табакера.

kutija-za-prsten-koja-zasekogas-ke-go-olesni-zaprosuvaweto-1.jpg

Тенко, еднобојно со лесен механизам на отворање и внатрешен поп-ап механизам кој овозможува интересно поставување на прстенот со ефект на цвеќе.

Ендру Зо, дизајнерот на оваа генијална идеја, прво го промовирал производот во 2011 година како пакување за венчален прстен, а во 2014 година официјално го заштитил под името „Клифон“.

Откако вирално се проширила рекламата, тој има безброј нарачки за изработка на ваквите пакувања, чија цена се движи од $90 долари, па нагоре, зависно од уникатноста на дизајнот.

Момци, би сакале да имате едно вакво пакување за најважниот момент?

Би можело да ве интересира:

Замислете си... Гасите светло во спална и се појавува вакво ѕвездено небо (фото) Криспин Јанг Вилсон е неверојатен уметник кој креира слики од ноќно небо. Н...
Минијатурни тетоважи, за кога сакате да направите нешто спонтано, без да се покаете Секој ден ви е нова шанса да направите нешто спонтано и непланирано. Па, ако ден...
7 единствени кревети кои ги сакаме дома Човекот поминува третина од животот во кревет, па тогаш зошто тој да биде обичен...

Спонзорирани линкови: