Практична невеста: Си ја плетела венчаницата додека се возела во автобус
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Практична невеста: Си ја плетела венчаницата додека се возела во автобус

Некои во слободно време читаат книги или слушаат музика, а некои плетат фустани. Но, не какви било.  Оваа девојка ја плетела својата венчаница додека патувала со автобус.

nevesta-si-ispletela-vencanica-vo-avtobus-01

Во текот на 5 месеци успеала да ја сплете венчаницата која не ја чини повеќе од $30 долари, а има модерен дизајн и одлично ѝ стои.

Исплетена е со иста плетка по целата должина, има доволно отворено деколте, ја следи линијата на телото, а има и дел околу нозете кој се влече и дава посебна елеганција на невестинскиот фустан.

Материјалот е погоден и лесен за перење, а таа планира и да му додаде боја по свадбата за да може да го носи и во друга прилика.

Би носеле ваква венчаница?

Би можело да ве интересира:

Тренд тетоважи кои се протегаат низ цел ‘рбет (фото) Некои сакаат да ја донесат природата на своето тело, додека други да бидат обвие...
Airbnb од стаклената пирамида над Лувр ќе направи спална соба (фото) Фановите на необични искуства имаат уште една работа за додавање на својата лист...
Костим за капење со кој безгрижно ќе се бањате на плажа во „оние денов... Направен е од материјал кој не пропушта, спречува било какви инфекции и бактерии...