Практична невеста: Си ја плетела венчаницата додека се возела во автобус
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Практична невеста: Си ја плетела венчаницата додека се возела во автобус

Некои во слободно време читаат книги или слушаат музика, а некои плетат фустани. Но, не какви било.  Оваа девојка ја плетела својата венчаница додека патувала со автобус.

nevesta-si-ispletela-vencanica-vo-avtobus-01

Во текот на 5 месеци успеала да ја сплете венчаницата која не ја чини повеќе од $30 долари, а има модерен дизајн и одлично ѝ стои.

Исплетена е со иста плетка по целата должина, има доволно отворено деколте, ја следи линијата на телото, а има и дел околу нозете кој се влече и дава посебна елеганција на невестинскиот фустан.

Материјалот е погоден и лесен за перење, а таа планира и да му додаде боја по свадбата за да може да го носи и во друга прилика.

Би носеле ваква венчаница?

Би можело да ве интересира:

Airbnb од стаклената пирамида над Лувр ќе направи спална соба (фото) Фановите на необични искуства имаат уште една работа за додавање на својата лист...
Урбани дизајни со кои секој град е поубаво место за живеење Првата помисла кога ќе ги разгледате, дефинитивно ќе ви биде „како кај нас некој...
9 примери за „паметна облека“ која ќе ја замени обичната со својата фу... Облеката не треба да служи само за да изгледа убаво, туку и за да ни биде функци...