Тука не се работи прекувремено - канцеларијата исчезнува после 6!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Тука не се работи прекувремено - канцеларијата исчезнува после 6!

Вработените во дизајнерското студио Heldergoren со седиште во Амстердам немаат шанси да работат прекувремено, па дури и да сакаат.

kancelarija-koja-bukvalno-isceznuva-za-vrabotenite-da-ne-rabotat-prekuvremeno-01.jpg

Овој концепт за канцеларијата која исчезнува по 6 часот попладне ги „присилува“ вработените да го избалансираат животот.

За нешто помалку од 3 минути, оваа канцеларија може да исчезне и да се претвори во јога студио, подиум за музичка забава или пак во трпезарија за колективен ручек.

„Мислиме дека слободните активности се важни за луѓето да можат да работат полесно и порелаксирано. Знаете, кога на работа имате време да се релаксирате, автоматски добивате инспирација,“ вели дизајнерот на овие генијални канцеларии.

Во ова видео е прикажан еден работен ден од сечии соништа:

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Кујнски алатки кои се дизајнирани да ви заштедат време и нерви Иако честопати инвестираме во класични кујнски прибори кои имаат за цел да ни ја...
Airbnb од стаклената пирамида над Лувр ќе направи спална соба (фото) Фановите на необични искуства имаат уште една работа за додавање на својата лист...