Генијални кампањи за борба против ракот на дојката (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Генијални кампањи за борба против ракот на дојката (фото)

Октомври е месец за борба против ракот на дојка и многу компании на некој начин учествуваат во кампањата, па како поддршка ги менуваат своите реклами, логоа или производи.

15-razlicni-i-mokni-logoa-za-borba-protiv-rak-na-dojkata-01

Така укажуваат на проблемите и последиците со кои се соочуваат жените кои успеале да се изборат со болеста и да преживеат, но за сметка на тоа ја изгубиле едната дојка или двете.

Многумина ги игнорираат првите знаци кои може да укажат на она што го предизвикува ракот на дојка и не успеваат навремено да го откријат и спречат.

Токму затоа, за да се покрене свеста кај жените за почесто да ги прават потребните прегледи, но и за да им се даде поддршка на оние кои поминуваат низ сето тоа, овие рекламни кампањи на интересен начин ги претставуваат производите и им ги доближуваат на оние кои ја водат најтешката животна битка.

Би можело да ве интересира:

12 најбизарни изуми на кои жените во светот трошат пари Oд влошки против „камилско стапало“ до перница за гради за тие што спијат на стр...
Генијални логоа чии дизајни не се толку едноставни како што личат на п... Да се дизајнира лого кое ќе биде примамливо визуелно, а плус ќе доловува некоја ...
Тренд тетоважи кои се протегаат низ цел ‘рбет (фото) Некои сакаат да ја донесат природата на своето тело, додека други да бидат обвие...