Направи сам: Миниони од Киндер јајца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Направи сам: Миниони од Киндер јајца

Дали познавате некој кој го гледал анимираниот филм „Dispicable Me“, а не успеал да се зарази од малечките жолти човечиња кои обожаваат банани и зборуваат на некој непознат и бизарен јазик.

napravi-sam-minioni-od-kinder-jajca-01.jpg

Ова посебно важи на оние најмалите членови во семејството кои можете сами да ги изненадите со рачно изработени миниони.

Потребни работи:

  • 1 или повеќе Киндер јајца
  • Шрафцигер
  • Секундарно лепило
  • Пластични очи
  • Стегач
  • Тексас материјал
  • Ножици
  • Жица

И секако ова видео кое ќе ви покаже како се одвива постапката за подготовка на овие мали жолти забавни човечиња.

Би можело да ве интересира:

Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
Најкористените емотикони пред 10 години vs. денес Првите емотикони се појавија за iPhone, пред речиси 11 години, на 21-ви ноември ...
3Д печатена куќа одобрена од НАСА во која може да го искусите Марс на ... Оваа 3Д печатена куќа што им овозможува на гостите „да го искусат Марс на Земјат...