Направи сам: Снегулки од стари пластични шишиња


Направи сам: Снегулки од стари пластични шишиња

Прва асоцијација на периодот во кој се наоѓаме, дефинитивно е снегот. Ако сте негов љубител и секоја зима одново барате некоја симболична снежна декорација, за годинава проблемот ви е решен.

napravi-sam-snegulki-od-stari-plasticni-sisinja-01.jpg

Направете снегулки од стари пластичните шишиња кои ви прават ѓубре низ дома.

Соберете неколку со различни големини, земете ножички и скалпел, синџирчиња на кои ќе ги закачите и бои со кои ќе ги нацртате самите снегулки.

Од секое шише искористете го дното, кое е во облик на цвет.

napravi-sam-snegulki-od-stari-plasticni-sisinja-02.jpg

Со помош на скалпел и ножици направете дупче каде ќе протнете синџирче на кое ќе ја закачите снегулката.

napravi-sam-snegulki-od-stari-plasticni-sisinja-03.jpg

На крај, поиграјте си со белата боја и четката.

napravi-sam-snegulki-od-stari-plasticni-sisinja-04.jpg

Би можело да ве интересира:

За сите пролетни прослави: Идеи за декорации со балони Иако нивното користење најчесто се поврзува со детски родендени, балоните многу ...
Сите сакаме барем еден „остави ме на раат“ џемпер Колку пати зимава сакавте да се изолирате од светот? Една девојка смислила топло...
10 идеи како да декорирате низ дома со хартиени снегулки Хартиените снегулки се веројатно првата декорација од хартија која ја правевме у...

Најчитани неделава