Oмоти на познати музички албуми претворени во подвижна уметност
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Oмоти на познати музички албуми претворени во подвижна уметност

Графичкиот дизајнер Томас Џон Хејс, сакајќи да им оддаде почит и признание на неговите омилени музички албуми, се одлучил на следниот креативен чекор - реинтерпретација на омотите на албумите.

animirani-omoti-na-poznati-muzicki-albumi-01.jpg

Задржувајќи ги оригиналниот стил и уметничката насока на албумите, тој ги претворил „безживотните“ слики на обвивките во подвижни анимирани дела.

Погледнете ги аниминираните омоти на следните музички албуми:

Drenge – Undertow

animirani-omoti-na-poznati-muzicki-albumi-1.gif

Radiohead – Hail to the Thief

animirani-omoti-na-poznati-muzicki-albumi-2

Stevie Wonder – A Journey Through The Secret Life of Plants

animirani-omoti-na-poznati-muzicki-albumi-3.gif

Talking Heads

animirani-omoti-na-poznati-muzicki-albumi-4.gif

Kanye West – My Beautiful Dark Twisted Fantasy

animirani-omoti-na-poznati-muzicki-albumi-5

New Order – Power, Corruption & Lies

animirani-omoti-na-poznati-muzicki-albumi-6.gif

Erykah Badu – But You Caint Use My Phone

animirani-omoti-na-poznati-muzicki-albumi-7.gif

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фрижидер, маус за компјутер: 19 предмети кои во минатото изгледале сосема поинаку Можете ли да замислите како изгледале клима уредите во минатото? Или пак тркачки...
Дизајни за дома кои ги сакаме веднаш Дизајните и иновациите ни се омилената работа, посебно ако се вклопуваат во сечи...
Во Кјото може да спиете во полица со 5.000 книги Јапонија е како создадена за оние кои се вистински љубители на книгата, посебно ...

Најчитани неделава