Мали „направи сам“ проекти кои ќе ви го разубавуваат секој ден
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Мали „направи сам“ проекти кои ќе ви го разубавуваат секој ден

Познато ни е на сите дека малите работи го прават животот поубав, посебно кога за нив сме се потрудиле сами. Така не само што си го разубавуваме денот, туку си го правиме и животот поисполнет.

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-01.jpg

За неколку мали „направи сам“ проекти, ќе ви биде потребно малку време за да ги креирате сами, а не само што ќе ви го разубават домот, туку и ќе ве развеселат...

1. Чувајте мала градина со зачини во слатки шолји кои ќе ви се насмевнуваат секое утро

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-1.jpg

2. Ако веќе ви недостасува зимата, пробајте да ја почувствувате со плетени лизгалки за чување на безопасни

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-2.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-3.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-4.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-5.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-7.jpg

3. Било која заостаната волна можете да ја направите во слатко еже за чување на шпенадлите

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-8.jpg

4. Можете да направите слатка маичка од секоја обична

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-9.jpg

5. Направете слатки балетанки, од старите здодевни

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-10.jpg

6. Или обетки со кои ќе бидете подготвени за следната роденденска забава

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-11.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-12.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-13.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-14.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-15.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-16.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-17.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-18.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-19.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-20.jpg

7. Уживајте во секоја голтка од забавна шолја

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-21.jpg

8. Нов и невообичаен подарок за саканите - сè повеќе бакнежи на секоја нова страна

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-22.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-23.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-24.jpg

9. Забавни саксии кои изгледаат како мили мачиња

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-26.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-27.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-28.jpg

10. Забавен привезок

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-29.jpg

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-30.jpg

11. Оригинално огледало за најмалите членови на семејството

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-31.jpg

12. Топли навлаки за гумените чизми кои секој дождовен тмурен ден ќе ви го прават поубав

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-32.jpg

13. Па и пазарувањето може да биде позабавно

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-33.jpg

14. Нова чанта за најмилите

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-34.jpg

15. Чувајте ги конците на слатки картони кои изгледаат како мачиња

mali-napravi-sam-proekti-koi-kje-vi-go-razubavuvaat-sekoj-den-35.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Симнуваме капа на уметниците кои на целиот град гледаат како на празно платно Погледнете околу себе - светот е преполн со празни „платна“ кои чекаат да бидат ...
Совршена за изолација – како изгледа подземна куќа од 2 милиони долари? (фото) Ако сакате вистински да се изолирате од светот и при рака имате 2 милиони долари...
Zara го промени логото - луѓето се збунети и Твитер е преплавен со коментари „Новото лого на Zara всушност се обидува да ме стисне во нивната облека“ е една ...

Најчитани неделава