Минималистички тетоважи кои покажуваат дека „помалку е повеќе“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Минималистички тетоважи кои покажуваат дека „помалку е повеќе“

Тетоважите отсекогаш се поврзувале со некое посебно значење кое го имаат за личноста која ги носи на себе.

Minimalisticki-tetovazi-koi-pokazuvaat-deka-ponekogas-pomalku-e-povekje-01

Со текот на времето, желбата за повеќе и поголеми работи, се пресликала и во украсувањето на телото со тетоважи. Сè почесто луѓето се тетовираат следејќи некои трендови, а тетоважите стануваат сè поголеми и поголеми.

Сепак минималните тетоважи кријат во себе некоја посебна магија која само луѓето кои ги имаат можат да ја разберат.

Следејќи го примерот дека помалку е секогаш повеќе, минималистичките тетоважи ги откриваат страстите, желбите и соништата на луѓето кои сфатиле дека навистина животот се состои од малите работи.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што г...
17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...