Како би изгледале домовите на познатите писатели ако беа илустрирани?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Како би изгледале домовите на познатите писатели ако беа илустрирани?

Федерико Бабина, италијански илустратор и архитект повторно создава живописни постери, овојпат насловени Archiwriter.

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-00.jpg

Преку проектот, тој ја претставува сопствената визија за куќите на класичните и модерните светски автори, како Орвел, Шекспир, Кундера, Буковски...

Секоја илустрација носи печат и еден вид ехо од светот на авторот - куќата на Асимов е футуристичка, онаа на Толстој содржи елементи од руската архитектура, а секое негово дело содржи автентичен цитат од авторот, испреплетено со „домот“.

Погледнете ги домовите на книжевниците, преточени низ визијата на Бабина:

Фјодор М. Достоевски

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-01.jpg

Итало Калвино

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-02.jpg

Џејмс Џојс

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-03.jpg

Данте Алигиери

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-04.jpg

Труман Капоте

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-05.jpg

Франц Кафка

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-06.jpg

Џорџ Орвел

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-07.jpg

Џек Керуак

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-08.jpg

Чарлс Буковски

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-09.jpg

Харуки Мураками

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-10.jpg

Херман Хесе

Domovite-na-svetski-poznati-pisateli-prikazani-niz-ilustracii-11.jpg

Уште 12 илустрации на следната страна...



Би можело да ве интересира:

6 изуми кои ќе ни ја олеснат иднината Одењето на стоматолог повеќе нема да ви биде еднакво на хорор филм, плус, можеби...
Производи кои никогаш не би помислиле дека ви требаат, а веднаш ќе ги посакате Колку само би била лесна работата ако имавте заштитно платно во кое се собираат ...
Брзи маски: Креативни идеи во последна минута (видео) Иако лани си ветивте дека оваа година со време ќе се подготвите, сепак 1-ви апри...

Најчитани неделава