Време кога сè е во селфи фотките и мозокот не е најважен: Добредојдовте во модерниот свет!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Време кога сè е во селфи фотките и мозокот не е најважен: Добредојдовте во модерниот свет!

Еден италијански илустратор кој моментално живее во Мексико Сити е само уште еден илустратор кој одлично ја доловува реалноста на модерниот свет.

taznata-vistina-za-moderniot-svet-niz-ilustracii-01.jpg

Во неговите минималистички илустрации кои ги објавува на својот Инстаграм профил, тој ни покажува дека денес постои еден тип на дигитално самољубие кои произлезе од трендот на правење селфи фотографии, желбата да изгледаме добро на социјалните мрежи, желбата да откриеме сè за себе на Фејсбук...

Понатаму го поставува прашањето на тоа кога ќе решиме да станеме свесни за сериозните проблеми кои ги носи начинот на кој живееме - кога ќе решиме да се ослободиме од работата која не води до напредок, кога ќе станеме свои и ќе започнеме да се концентрираме на работите кои навистина вредат.

Илустрациите на овој неверојатен уметник:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во Дубаи ќе се гради облакодер каде секој стан ќе ротира 360 степени Одново можеме да кажеме дека Дубаи е светлосни години пред целиот свет... Одн...
Сите сакаме барем еден „остави ме на раат“ џемпер Колку пати зимава сакавте да се изолирате од светот? Една девојка смислила топло...
Најкреативните производи кои сите ги сакаа во 2017 година (фото) Зарем денот не би бил подобар со мини машина за кафе, а домот поубав со ламба во...

Најчитани неделава