9 „направи сам“ проекти за кои сѐ што ви е потребно е само шише од пиво


9 „направи сам“ проекти за кои сѐ што ви е потребно е само шише од пиво

Скоро сите луѓе се љубители на пиво. Во ред, добро не сите, меѓутоа голем дел. И голем дел од нив ги фрлаат шишињата не знаејќи дека тие можат да бидат навистина корисни.

9-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-samo-sise-pivo-001.jpg

Следен пат кога ќе имате празно шише пиво до вас, пробајте да ги направите следниве нешта:

1. Фенери

Ако сте надарени со „направи сам“ способности, тогаш одлична идеја е да си направите фенер од преостанатото стаклено шише пиво.

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-002.jpg

2. Ксилофон

Замислете да ги почестите пријателите со мало музичко интермецо. Сега можете – благодарение на вашиот ксилофон од шишиња пиво.

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-03

3. Шише за течен сапун

Наместо постојано да купувате нови течни сапуни, секој од нив со ново пакување, зошто едноставно не направите шише со пумпа и не го надополнувате со сапун?

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-004.jpg

4. Пехар

Колку само би било кул кога би можеле да пиете од пехар...

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-05

5. Соларник

Буквално сѐ што треба да направите е да направите 2 дупки во капачето. Полесно амин.

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-06

6. Свеќи

Кога ќе снема струја ќе бидете благодарни што не мора да пиете пиво во темнина кога направивте неколку свеќи.

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-07

7. Лустер

Иако за да го направите ќе треба да испиете поголема количина пиво, крајниот резултат изгледа навистина феноменално.

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-08

8. Ламба

Одберете некое шише со убава амбалажа за да си направите ламба која со години ќе стои на вашата ноќна масичка.

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-09

9. Саксии

Никогаш не би рекле дека пивото и растенијата одат заедно нели?

10-napravi-sam-proekti-za-koi-se-sto-vi-e-potrebno-e-sise-pivo-10

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...
Совршена за изолација – како изгледа подземна куќа од 2 милиони долари? (фото) Ако сакате вистински да се изолирате од светот и при рака имате 2 милиони долари...
Би спиеле во луксузен кревет-школка? Инспириран од бајката за „Малата сирена’’, португалскиот производител на луксузе...

Најчитани неделава