Направи сама: Цветна тетоважа со која ќе бидете најуникатни на плажа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Направи сама: Цветна тетоважа со која ќе бидете најуникатни на плажа

Нема девојка која не ги обожава привремените тетоважи кои ја прават најубава на плажа. Без разлика дали станува збор за златни хена тетоважи или некои тетоважи кои случајно ќе решиме да ги направиме додека шетаме низ некоја туристичка дестинација...

napravi-sama-cvetna-tetovaza-so-koja-kje-bidete-najunikatni-na-plaza-01.jpg

Но, ако сакате да пробате нешто креативно, нешто за кое сами ќе се потрудите и дефинитивно ќе направи да се разликувате од другите на плажа, ние имаме еден предлог за вас - цветна тетоважа.

Токму така, за следната забава на плажа додека се сончате или сте дел од некој фестивал, пробајте сами да си направите тетоважа.

Сè што ви е потребно е ова видео:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...