Направи сама: Цветна тетоважа со која ќе бидете најуникатни на плажа


Направи сама: Цветна тетоважа со која ќе бидете најуникатни на плажа

Нема девојка која не ги обожава привремените тетоважи кои ја прават најубава на плажа. Без разлика дали станува збор за златни хена тетоважи или некои тетоважи кои случајно ќе решиме да ги направиме додека шетаме низ некоја туристичка дестинација...

napravi-sama-cvetna-tetovaza-so-koja-kje-bidete-najunikatni-na-plaza-01.jpg

Но, ако сакате да пробате нешто креативно, нешто за кое сами ќе се потрудите и дефинитивно ќе направи да се разликувате од другите на плажа, ние имаме еден предлог за вас - цветна тетоважа.

Токму така, за следната забава на плажа додека се сончате или сте дел од некој фестивал, пробајте сами да си направите тетоважа.

Сè што ви е потребно е ова видео:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уш...

Најчитани неделава