10.000 книги ги заменија автомобилите на улиците во Торонто
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


10.000 книги ги заменија автомобилите на улиците во Торонто

Автомобилите на улиците на Торонто беа заменети со 10.000 книги.

10-iljadi-knigi-gi-zamenija-avtomobilite-na-ulicite-vo-toronto-01.jpg

Овој интересен проект бил направен како дел од анонимен проект кој има за цел да ја подигне свеста за тоа колку литературата може да го промени светот на подобро, наспроти автомобилите кои со своите штетни издувни гасови ја загадуваат средината.

50 волонтери се собрале и креирале уникатно парче уметност кое за момент гужвите на улиците ги замениле со книги.

Дури и случајните минувачи биле поттикнати да се вклучат во делото.

А, она што ние можеме да го видиме преку фотографиите од настанот е уникатно:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...
Производи кои никогаш не би помислиле дека ви требаат, а веднаш ќе ги посакате Колку само би била лесна работата ако имавте заштитно платно во кое се собираат ...

Најчитани неделава