Архитекти кои имале само една задача и не ја завршиле
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Архитекти кои имале само една задача и не ја завршиле

Работата на архитектите е многу важна и со себе носи многу одговорности.

fotografii-od-dela-na-arhitekti-koi-imale-samo-edna-zadaca-01.jpg

Нема простор за грешки во нивната работа, но тоа не значи дека не се случуваат.

На пример, кога архитектот случајно ќе заборави зошто воопшто планирал скали некаде или мерките не биле прецизни и точни...

А, најголема желба на секој архитект е да остане запаметен барем по едно негово дело.

Овие архитекти дефинитивно ќе останат запаметени по нивните грешки:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ја сакаме дома - маса која изгледа како касета (фото) Секој ќе ја сака - во тоа сме сигурни, бидејќи секој посакува да има дома уникат...
Урбани дизајни кои може да најдат примена во секој град (фото) Многу луѓе сакаат поголемиот дел од времето да го поминат на отворено, наместо д...
Улични дизајни кои секој би ги посакал во својот град (фото) Оригиналните улични дизајни се вистинска реткост, а има многу кои сакаат улиците...

Најчитани неделава