Кул дизајни кои не сте знаеле дека ви требаат во бањата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кул дизајни кои не сте знаеле дека ви требаат во бањата

Кој би рекол дека бањата може да биде простор за изразување на креативноста?

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-001.jpg

Овие неколку дизајни и добро осмислени гаџети имаат намена да ви ги олеснат и разубават сите активности во тоалетот.

Бидејќи идеите доаѓаат под туш - водоотпорен тефтер

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-1.jpg

Сунѓер микрофон

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-2.jpg

Апаратче за цедење на пастата за заби

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-3.jpg

Држач за сапун со магнет

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-4.jpg

Кесички гел за туширање

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-5_copy.jpg

Стикери за тушот

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-6.jpg

Лепенка банана која не се лизга

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-7.jpg

Уште еден механизам за полесно вадење на пастата за заби

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-8.jpg

Диспанзер за гел за туширање

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-9.jpg

Дрво за држење на толетната хартија

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-10.jpg

Држач за четката со тајмер (колку долго треба да ги четкате забите)

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-11.jpg

Морска ѕвезда која го спречува затнувањето на одводот

kul-dizajni-koi-ne-ste-znaele-deka-vi-trebaat-vo-banjata-12.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново нив... Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...