Номинираните филмови за Оскари 2017 добија поп арт постери кои ќе ги посакате дома
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Номинираните филмови за Оскари 2017 добија поп арт постери кои ќе ги посакате дома

Подготвени да ги следите Оскарите? Ако не, тогаш овие постери сигурно ќе ја разбудат возбудата во вас и ќе ве натераат да чекате до доцна во ноќта да погледнете што ќе се случи на Оскари 2017.

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-01.jpg

Талентираните уметници од Shutterstock решија да ги прикажат постерите на номинираните филмови за Оскарите во поп арт верзија и изгледаат неверојатно добро.

Како постер кој би можеле дури и да го имате дома во форма на уметничка слика.

Еве како изгледаат:

1. La La Land

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-1.jpg

2. Fences

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-2.jpg

3. Moonlight

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-3.jpg

4. Manchester By the Sea

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-4.jpg

5. Hell or High Water

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-5.jpg

6. Lion

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-6.jpg

7. Hacksaw Ridge

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-7.jpg

8. Arrival

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-8.jpg

9. Hidden Figures

nominiranite-za-oskari-2017-dobija-pop-art-posteri-koi-kje-gi-posakate-doma-9.jpg

Кој сакате да го имате и дома?

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како треба да изгледаат логоата на светските компании во време на корона? (фото) Целиот свет е погоден од корона вирус, а дизајнер од Словенија ја искористи свој...
Производи кои никогаш не би помислиле дека ви требаат, а веднаш ќе ги посакате Колку само би била лесна работата ако имавте заштитно платно во кое се собираат ...
13 рекламни постери кои ја засенуваат секоја конкуренција Во морето од рекламни постери, се наоѓа по некој „бисер“ кој се памети и раскажу...