Ќе успеете да ја догледате до крај новата реклама на Chanel? (видео)


Ќе успеете да ја догледате до крај новата реклама на Chanel? (видео)

Chanel и кинеска брза храна, некако не одат заедно, нели? Но, францускиот бренд реши да направи уникатна комбинација од двете работи за модерниот парфем Chanel No. 5 L'Eau.

kje-uspeete-da-ja-dogledate-novata-reklama-na-chanel-01.jpg

Тука е и актерката Лиса Бонет да ја надополни сензуалноста.

Но, некако, видеото како да претставува комбинација на многу луди замисли за кои во основа е одговорна израелската режисерка, Алма Харел.

kje-uspeete-da-ja-dogledate-novata-reklama-na-chanel-2.jpg

Филмот е инспирира од поимот синестезија - кога одредена сензација може да предизвика чувство различно од очекуваното, во овој случај гледање на мирис.

kje-uspeete-da-ja-dogledate-novata-reklama-na-chanel-3.jpg

Ставете си слушалки и уживајте во 7 минути и 30 секунди магливо прекрасно лудило: 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Уникатна перница за партнерот да ве гушка на раат Овој уникатен изум спиењето во позицијата „лажичка“ ќе ви го направи вистинско з...
Работи кои ги има само Јапонија, а се потребни на целиот свет На остатокот од светот му се потребни многу работи какви што ги има само во Јапо...
17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...

Најчитани неделава