Мини соба - градина на ИКЕА каде ќе посакате да уживате во потоплите денови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Мини соба - градина на ИКЕА каде ќе посакате да уживате во потоплите денови

Дизајнери од ИКЕА ја изработија првата градина Growroom во која може да се живее.

ikea-promovirase-gradina-vo-cija-vnatresnost-e-smesten-apartman-01.jpg

Има сферична форма, изработена е од дрво и овозможено е да се одгледуваат цвеќиња, овошје, зеленчук и слични растенија.

ikea-promovirase-gradina-vo-cija-vnatresnost-e-smesten-apartman-1

Еден од дизајнерите подетално ја опиша како градина која е висока 2.74 метри, изработена од 17 парчиња иверица и 500 нерѓосувачки челични навртки. Внатре има можност за различен дизајн.

ikea-promovirase-gradina-vo-cija-vnatresnost-e-smesten-apartman-3

Првата верзија е приспособена за релаксација, но доколку имате некаква идеа лесно би се реализирала. За следната верзија сметаат дека ќе може да ја изработат само од дрво.

ikea-promovirase-gradina-vo-cija-vnatresnost-e-smesten-apartman-4

На промоцијата присуствувале голем број на луѓе кои се воодушевиле од изгледот и посакале да ја имаат во својот двор, бидејќи претставува прекрасно место каде би избегале од обврските и би се одмориле од секојдневниот живот.

ikea-promovirase-gradina-vo-cija-vnatresnost-e-smesten-apartman-4 copy

С. М | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дизајнери на кои креативноста им оди во насока за комфор на жените (фо... Некои дизајнери на прво место го ставаат комфорот на жените и веројатно тоа им е...
Иновација од ИКЕА - Завеси кои го прочистуваат воздухот дома Ако имате доволно зеленило во домот, воздухот ќе биде почист и посвеж за дишење....
Жена направи бесплатна мини-библиотека од дрво старо 110 години Токму кога мислиме дека ништо не може да ни ја врати вербата во човештвото кое п...