Бизарни дизајни за кои не сме сигурни колку се корисни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Бизарни дизајни за кои не сме сигурни колку се корисни

Модерниот живот е полн со паметни, корисни и генијални дизајни кои ни ги олеснуваат дури и најлесните активности.

bizarni-dizajni-za-koi-ne-sme-sigurni-kolku-se-korisni-001.jpg

Сепак, некои дизајнери претерале.

Ова е листа на најчудните и најбизарни дизајни, за кои не сме сигурни дека вршат работа:

1. Механизам за пренослива тоалетна хартија

bizarni-dizajni-za-koi-ne-sme-sigurni-kolku-se-korisni-1.jpg

2. Маска за куче во облик на клун од патка

bizarni-dizajni-za-koi-ne-sme-sigurni-kolku-se-korisni-2.jpg

3. Комбинезон за бебе со реси за чистење

bizarni-dizajni-za-koi-ne-sme-sigurni-kolku-se-korisni-3.jpg

4. Штитник за да не се испрскате кога јадете нудли

bizarni-dizajni-za-koi-ne-sme-sigurni-kolku-se-korisni-4.jpg

5. Апостолки со насадена трева

bizarni-dizajni-za-koi-ne-sme-sigurni-kolku-se-korisni-5.jpg

6. Чадор со целофан за цело тело

bizarni-dizajni-za-koi-ne-sme-sigurni-kolku-se-korisni-6.jpg

7. Шолја за пеглање на облеката

bizarni-dizajni-za-koi-ne-sme-sigurni-kolku-se-korisni-7.jpg

Едно заедничко прашање за сите: Зошто?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Генијални дизајни без кои нема да може да си го замислите секојдневиет... Понекогаш не сме свесни дека нешто ни е потребно додека не го видиме, а токму та...
6 генијални изуми за кои светот им е благодарен на дизајнерите Научниците и дизајнерите не се рамнодушни на проблемите со средината и постојано...
Паметни аксесоари за патување кои ќе ја доведат удобноста на ново ниво... За патувањата да ви бидат полесни, дизајнерите постојано наоѓаат паметни решениј...