Дизајни кои кујната ја прават посреќно место за готвење
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Дизајни кои кујната ја прават посреќно место за готвење

Обичните работи се здодевни, посебно ако ги користите секојдневно.

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-001.jpg

При готвењето голема доза на радост, среќа и ентузијазам може да донесат креативните дизајни.

Одвојуваме 15 кои со сигурност ја зголемуваат желбата за „домаќински активности“:

Мраз во облик на поларни мечки и пингвини

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-1.jpg

Пират без нога - отворач за вино

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-2.jpg

Ајкула за острење на ножеви

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-3.jpg

Силиконска нинџа за полесно варење на јајца

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-4.jpg

Сечач за билки и зачини

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-5.jpg

Молив за украсување на торти и колачи

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-6.jpg

Маркер полн со масло за печење

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-7.jpg

Пиштолче полно со сенф, кечап или мајонез

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-8.jpg

Лично мезе покрај винската чаша

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-9.jpg

Рачка за чистење диња и лубеница

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-11.jpg

Робот за кршење јаткасти плодови

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-12.jpg

Украсни садови за оцет и зејтин

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-13.jpg

Силиконска цедалка за цитрусно овошје

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-14.jpg

Апаратче кое прави шпагети од секаков зеленчук

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-15.jpg

Ноже за секогаш совршено исечена лубеница

dizajni-koi-kujnata-ja-pravat-posrekno-mesto-za-gotvenje-16.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...
Дизајни кои се создадени да ни ги решат проблемите во секојдневието (ф... Иако некои си ја работат работата само за да земат пари, други размислуваат како...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...