Шанк од илјадници капачиња од пиво за кои биле потребни 5 години собирање
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Шанк од илјадници капачиња од пиво за кои биле потребни 5 години собирање

Еден тип сам дизајнирал шанк направен со капачиња од пиво - креација која речиси со сигурност секој би посакал да му го разубави домот.

bar-od-kapacinja-od-pivo-za-koi-bile-potrebni-5-godini-sobiranje-01_2.jpg

Тој и неговите пријатели и семејството собирале 2.530 капачиња од пиво во текот на 5 години, специјално за овој проект.

„Иницијалниот концепт беше да се направи слика со помош на капачињата, ама потоа се одлучивме за нешто полесно, прелевање на боите“ - напишал корисникот на Imgur кој стои зад овој проект.

Откако биле собрани сите капачиња од пиво, од странски и домашни брендови, му биле потребни уште 4 часа за да го креира мајсторското дело со помош на неговите пријатели.

Еве како изгледа:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново нив... Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Кино во Швајцарија ги замени црвените седишта со дупли кревети (фото) Колку пати досега сте сонувале за кино со кревет, наместо обични столчиња? Во Шв...