Ѕирнете во најголемиот приватен авион, познат како летачки пентхаус


Ѕирнете во најголемиот приватен авион, познат како летачки пентхаус

Вообичаено Boeing 787 Dreamliner авионите служат како комерцијални летала за пренесување на 240 до 335 патници, но еден Dreamliner е резервиран само за 30 луѓе и изгледа како летачки пентхаус.

dzirnete-vo-najgolemiot-privaten-avion-poznat-kako-letacki-penthaus-01.jpg

Приватното летало доби назнака „VVIP“ заради уникатниот зголемен луксуз и ексклузивноста, а официјално е познато како најголемиот приватен авион во светот.

Оние кои сакаат да го искусат летањето со овој приватен авион ќе мораат да платат околу 23.570 евра за само еден час летање.

Еве како изгледа најлуксузниот и најголем приватен авион во светот:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кошула отпорна на дамки, принтер за палачинки: 10 изуми кои наскоро ќе го променат светот Замислете кошула која е отпорна на кечап и мајонез, а притоа не мора да ја пегла...
Најкреативните производи кои сите ги сакаа во 2017 година (фото) Зарем денот не би бил подобар со мини машина за кафе, а домот поубав со ламба во...
Луѓе кои одлучиле да заштедат пари на професионалци – и зажалиле (фото) „Сиромавиот двапати плаќа“ – веројатно сте ја слушнале досега оваа изрека, која ...

Најчитани неделава