Ѕирнете во најголемиот приватен авион, познат како летачки пентхаус
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Ѕирнете во најголемиот приватен авион, познат како летачки пентхаус

Вообичаено Boeing 787 Dreamliner авионите служат како комерцијални летала за пренесување на 240 до 335 патници, но еден Dreamliner е резервиран само за 30 луѓе и изгледа како летачки пентхаус.

dzirnete-vo-najgolemiot-privaten-avion-poznat-kako-letacki-penthaus-01.jpg

Приватното летало доби назнака „VVIP“ заради уникатниот зголемен луксуз и ексклузивноста, а официјално е познато како најголемиот приватен авион во светот.

Оние кои сакаат да го искусат летањето со овој приватен авион ќе мораат да платат околу 23.570 евра за само еден час летање.

Еве како изгледа најлуксузниот и најголем приватен авион во светот:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Луѓе кои одлучиле да заштедат пари на професионалци – и зажалиле (фото... „Сиромавиот двапати плаќа“ – веројатно сте ја слушнале досега оваа изрека, која ...
12 најбизарни изуми на кои жените во светот трошат пари Oд влошки против „камилско стапало“ до перница за гради за тие што спијат на стр...
Zara го промени логото - луѓето се збунети и Твитер е преплавен со ком... „Новото лого на Zara всушност се обидува да ме стисне во нивната облека“ е една ...