Мини катче во центарот на Москва


Мини катче во центарот на Москва

Удобноста во стан од само 35 м2 е дефинитивно луксуз кој бара целосно паметен пристап кон дизајнирањето.

mini-katche-vo-centarot-na-moskva-2.jpg

Амбициозниот архитект Алирез Немати и неговата сопруга излегле надвор од рамките на московската мегаломанија и во само 35 м2 простор, направиле удобно катче за престојување.

Немати визуелно го зголемил домот, притоа искористувајќи ги одлично скалите до „спалната соба“, кои ги претворил во простор за складирање.

Како изгледа целата оваа мини убавина во центарот на Москва, погледнете сами:

 С. У. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најкреативните производи кои сите ги сакаа во 2017 година (фото) Зарем денот не би бил подобар со мини машина за кафе, а домот поубав со ламба во...
Како да направите велигденски јајца – жолти Миниони? Не е тајна дека малите жолти Миниони преку ноќ станаа популарни, па веројатно ак...
Како да ja уредите собата за вашето дете ако не го знаете полот? Планирате да уредувате соба за вашето дете кое го очекувате, но сѐ уште не го зн...

Најчитани неделава