Хотелска соба во која се чувствувате „како дома“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


Хотелска соба во која се чувствувате „како дома“

Што e тоа што најчесто го забележувате кога ќе влезете во хотелска соба? Просторот на собата доста често е исполнет со голем кревет, комода и гардеробер кој најчесто зафаќа еден ѕид.

hotelska-soba-koja-mu-prkosi-na-sekojdnevieto-2.jpg

За плус се смета ако собата има масичка на која може да завршите некоја работа.

Но, што ако хотелот нуди специјална соба која личи на вистински дом - комплет со кујна, простор за дневен престој, трпезарија, мала домашна канцеларија и скриена спална соба?

Тоа е нешто на што не би можел никој да одолее.

hotelska-soba-koja-mu-prkosi-na-sekojdnevieto-3.jpg

Овој апартман, кој зафаќа само 24 метри квадратни, е одличен пример како може максимално да се искористи просторот.

Вака направената хибридна хотелска соба ви дозволува да бидете вреден бизнисмен во текот на денот и задоволен сопсвеник на одмор.

concrete-compact-hotel-room-loft-51-5.jpg

Собата поседува голема трпезариска маса како главно акцентиран елемент во просторот, наместо вообичаениот голем кревет кој го среднуваме во другите хотелски соби.

Масата е идеална не само за јадење, туку и за работа, но и кратки состаноци исто така.

Дополнително, одбрани се комфорни столчиња, кои можат да послужат и за релаксација.

hotelska-soba-koja-mu-prkosi-na-sekojdnevieto-6.jpg

Компактната кујна обезбедена е со сите неопходни апарати за домаќинство.

Спалната соба е исполнета со голем брачен кревет, а поседува и телевизор - како награда за одмор после напорниот ден.

Белата боја на ѕидовите е одбрана за да не се забележува реалната квадратура, а црната боја на некои места креира одреден степен на драма во просторот.

hotelska-soba-koja-mu-prkosi-na-sekojdnevieto-8.jpg

hotelska-soba-koja-mu-prkosi-na-sekojdnevieto-.jpg

hotelska-soba-koja-mu-prkosi-na-sekojdnevieto-9.jpg

hotelska-soba-koja-mu-prkosi-na-sekojdnevieto-10.jpg

hotelska-soba-koja-mu-prkosi-na-sekojdnevieto-11.jpg

С. У. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да ja уредите собата за вашето дете ако не го знаете полот? Планирате да уредувате соба за вашето дете кое го очекувате, но сѐ уште не го зн...
Кошула отпорна на дамки, принтер за палачинки: 10 изуми кои наскоро ќе го променат светот Замислете кошула која е отпорна на кечап и мајонез, а притоа не мора да ја пегла...
15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...