20 пијалаци кои би ги пробале само поради дизајнот на амбалажата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


20 пијалаци кои би ги пробале само поради дизајнот на амбалажата

Добриот дизајн и реклама го продаваат или уништуваат производот.

20-pijalaci-koi-bi-gi-probale-samo-poradi-dizajnot-na-ambalazata-01.jpg

Тој не мора да биде предобар или многу квалитетен, но амбалажата е онаа која се „лепи“ за окото и нé тера да посегнуваме по производите на полиците.

А овие креатори на уникатни амбалажи за пијалаци заслужуваат само пофалби. Смели и иновативни дизајни кои ги прават напитоците привлечни за купување.

Колку од нив се ваши фаворити?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...
Белгиски куќи со чуден дизајн (фото) Ако тоа е домот од нивните соништа Белгијците ќе го направат, без разлика колку ...