30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања

Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто земаат по нешто од секое место што го чуваат во домот како спомен.

30-tetovazhi-za-onie-na-koi-zhivotot-im-e-ispolnet-so-patuvanja-01.jpg

Некои се опседнати со собирање парички од различни валути, други собираат магнети од прекрасните градови и споменици кои ги ставаат на фрижидер, трети пак, го исполнуваат ѕидот со фотки од патувањата.

Но, постојат и такви, кои на уникатен начин ја „запечатуваат“ љубовта кон патувањето или пак, работата поврзана со патување, и се одлучуваат за тетоважа на своето тело.

Од печати во пасош и мини авиони, до цели мапи и кординати од местата кои ги воодушевиле – постојат стотици идеи за тетоважа.

Инспирирајте се со некоја од овие 30 идеи во кои сигурно ќе се заљубат оние кои се „зависни“ од патувања:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уш...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg