Скулптури кои изгледаат како да не се од овој свет (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Скулптури кои изгледаат како да не се од овој свет (фото)

Како би изгледале вашите мисли доколку ги визуализирате? Уметникот Чад Најт го стори тоа.

skulpturi-koi-izgledaat-kako-da-ne-se-od-ovoj-svet-foto-01.jpg

Чад Најт е талентиран 3Д артист, кој ги става своите скулптури на реални локации и покажува како би изгледале доколку во реалноста се направат и навистина се постават таму.

Тие се огромни и величествени, а неговата креативност нема граници.

Низ својата работа Најт ги претставува своите мисли и секое дело ве носи на некое магично место.

Замислете колку би било фасцинантно овие фигури навистина да се постават на некои локации во светот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Криви ѕидови, чудно наредени плочки: 20 докази зошто не треба да штеди... Соработката со мајстори понекогаш може комплетно да ве истошти затоа внимателно ...
Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе... Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...