Корисни изуми за кои треба да им бидеме благодарни на дизајнерите

Живееме во период кога технологијата многу напредува и постојано се смислува нешто ново што ни го олеснува животот.

korisni-izumi-za-koi-treba-da-im-bideme-blagodarni-na-dizajnerite-01.jpg

Досега дизајнерите многупати се имаат надминато себеси со изуми кои секој би ги посакал во секојдневниот живот.

Дел од нив навистина може да се наречат ремек-дела, со оглед на тоа што тие имаат одличен дизајн и неверојатна функционалност.

Изуми за кои треба да им бидеме благодарни на дизајнерите:

Едноставен изум кој ќе направи кучето секогаш да гледа во камера

8209365-14291789_1204566529586414_8572553025752618729_n-1513152665-650-27ab25049c-1513580818.jpg

Колан кој секогаш ќе ви се најде како потпирач за шише

8209865-14650260_1288519111180411_2860732764923527311_n-1513236819-650-afa5899ebb-1513580818.jpg

Полица за бескрајно уживање во бањата

8208915-14183962_10155175286549377_2020265504898788203_n-1513155187-650-c7f5ad3499-1513580818.jpg

Ласерски ножици кои исцртуваат права линија за рамно сечење

8208965-81lAZaK-luL_SL1500_-1513225456-650-06b58dadfd-1513580818.jpg

Сад со дополнителни елементи за сос

8209015-61XxKUG-yjL-1513155818-650-ad7cbd2097-1513580818.jpg

Држач за лак за нокти

8209065-22851718_1587100648014985_7619973458463713764_n-1513158674-650-6a9d65ac39-1513580818.jpg

Екстрактор за паста за заби

8209165-616h-3iM0pL_SL1001_-1513166946-650-4a992e941c-1513580818.jpg

Направа за отстранување на опашката на јагодите

8209215-1a6cb74f-643c-4182-8e34-41e787beecd9-1513256467-650-8287082b5a-1513580818.jpg

Кога немате џебови – влечки со скриен џеб

8209265--1513158343-650-415b3cb663-1513580818.jpg

Уште 9 изуми на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тобоган во трговски центар и уште 15 кул изуми од земјите во светот кои ги сакаме и кај нас Во Турција има машини за хранење на бездомните животни од кои излегува храна сек...
Уникатни и иновативни дизајни кои не се неопходни, но веднаш ќе ги посакате (фото) Кога имаат слобода да ја покажат нивната креативност, дизајнерите можат да напра...
Куќичка за куче пред продавница и уште 10 кул изуми од светот кои ги посакуваме и кај нас Улични светла за луѓето кои гледаат во телефон наведнати додека се движат е нешт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg