Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш

Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уште снежна бајка за убавините на зимата да бидат целосни.

tetovazhi-sozdadeni-za-site-koi-sakaat-zimata-da-trae-zasekogash-01.jpg

Некои луѓе посакуваат ова да трае засекогаш, па вистинските љубители на зимата, наоѓаат начин како да бидат секогаш опкружени со духот на ова годишно време.

Тие се одлучиле за тетоважи кои го отсликуваат она што најмногу го сакаат од овој период, независно дали тоа е празничната атмосфера, снегот, па дури и филмовите.

View this post on Instagram

#christmastattoo #gartertattoo #christmaslights

A post shared by Sam Ross (@moonshinejugs) on

Доколку и вие сте дел од нив и сте подготвени за нова (или прва) тетоважа на вашето тело, следниве идеи се совршени за вас.

Тетоважи со кои зимата засекогаш ќе трае:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Тренд тетоважи кои се протегаат низ цел ‘рбет (фото) Некои сакаат да ја донесат природата на своето тело, додека други да бидат обвие...
Корисни ситници од 2 долари и помалку, достапни на AliExpress За оние кои сакаат да купуваат ситници, AliExpress е рајот за онлајн шопинг... ...