Најуникатниот локал на МекДоналдс во светот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Најуникатниот локал на МекДоналдс во светот (фото)

Дали можете да замислите како јадете „Big Mac“ во просторија во класичен стил со свеќи на масата?

najunikatniot-lokal-na-mekdonalds-vo-svetot-foto-01.jpg

Во локалите на најголемиот синџир на ресторани за брза храна МекДоналдс има одредени варијации, но тие сепак следат точно определени правила и изгледаат слично.

Токму затоа ќе ве изненади изгледот на локалот на МекДоналдс во Мејн во САД. Тој е во елегантен класичен стил со златни лакови, формална трпезарија, дрвени столици и маси со свеќи.

Куќата е изградена во 1850 година, а во 1984 е претворена во МекДоналдс. На синџирот за брза храна не му било дозволено да прави драстични промени во куќата и морал да го задржи викторијанскиот стил.

najunikatniot-lokal-na-mekdonalds-vo-svetot-foto-02.jpgФотка од минатото

Дури и менито во овој МекДоналдс е поинакво, па таму можете да консумирате и лосос.

Но, ова не е единствениот исклучок на МекДоналдс. Необични локали има и во Њујорк и Охајо, сепак, овој навистина се издвојува.

Како ви се допаѓа овој поинаков локал?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13-те најубави „машки дувла“ во светот При уредувањето на секој дом, најважно (или една од најважните работи) му е него...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Спас во последна минута: Дизајни за празнични честитки кои треба само ... Ако и годинава се направивте на брзање, па купувавте подароци во 5 до 12, а до ч...