Тетоважи со розови цветчиња од цреша кои ја слават пролетта (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Тетоважи со розови цветчиња од цреша кои ја слават пролетта (фото)

Како што лесните обувки и наметки нè асоцираат на пролет, така и розовите цветчиња од цреша се најава дека ни следуваат топли, сончеви денови.

tetovazi-so-rozovi-cvetcinja-od-cresa-koi-ja-slavat-proletta-001.jpg

Па, оние кои сакаат вечно да ја носат пролетта со себе, се решаваат токму за тетоважи со овие розови, ситни цветови.

Сите ја знаеме розовата магија во Кина и Јапонија, но некои решиле да ја пренесат на својата кожа. И тоа изгледа магично:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...

Најчитани неделава