Тетоважи со розови цветчиња од цреша кои ја слават пролетта (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Тетоважи со розови цветчиња од цреша кои ја слават пролетта (фото)

Како што лесните обувки и наметки нè асоцираат на пролет, така и розовите цветчиња од цреша се најава дека ни следуваат топли, сончеви денови.

tetovazi-so-rozovi-cvetcinja-od-cresa-koi-ja-slavat-proletta-001.jpg

Па, оние кои сакаат вечно да ја носат пролетта со себе, се решаваат токму за тетоважи со овие розови, ситни цветови.

Сите ја знаеме розовата магија во Кина и Јапонија, но некои решиле да ја пренесат на својата кожа. И тоа изгледа магично:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Идеални изуми за оние кои ништо не може да ги стопли кога е ладно Кога температурите малку ќе паднат, оние најзимурливите се соочуваат со вистинск...

Најчитани неделава