Урбани дизајни кои може да најдат примена во секој град (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Урбани дизајни кои може да најдат примена во секој град (фото)

Многу луѓе сакаат поголемиот дел од времето да го поминат на отворено, наместо да се затворат дома.

urbani-dizajni-koi-mozhe-da-najdat-primena-vo-sekoj-grad-foto-01.jpg

Но, за да ги поминуваме времето на јавни места, во паркови и шетајќи по улици, треба нешто да нè натера да посакаме да го правиме тоа.

Затоа е важно улиците и објектите да изгледаат привлечно, но и чисто, а градовите да се погрижат да постојат необични клупи, уникатни улични ламби и други интересни дизајни.

Во Скопје, може да се пофалиме со уметнички дела насликани на трансформатори кои изгледаат неверојатно.

Сепак, не би ни дошле лошо уште неколку изуми, а овие дизајни и слични на нив може добро да му дојдат на секој град:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дизајни за кои сигурно ќе кажете „каде да ги најдам?!“ Понекогаш едноставно е доволно само да видите некој предмет за да сфатите дека в...
Улични дизајни кои секој би ги посакал во својот град (фото) Оригиналните улични дизајни се вистинска реткост, а има многу кои сакаат улиците...
15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...

Најчитани неделава