Од Авганистан до Јапонија: Какви униформи носат полицајците низ светот? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Од Авганистан до Јапонија: Какви униформи носат полицајците низ светот? (фото)

Преовладуваат темните бои и едноставниот крој, но униформите во некои земји навистина ќе ве изненадат.

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-01.jpg

Кога ќе чуете луѓе во униформа, сигурно веднаш помислувате на македонските полицајци во тегет униформи со светло сини кошули, но дали знаете какви униформи носат чуварите на законот во другите земји?

od-avganistan-do-japonija-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-002.jpgМакедонија

Веројатно најмногу ќе ве изненади ситуацијата во Фиџи, каде припадниците на полицијата носат традиционални бели здолништа.

Од Канада до Кина, какви униформи носат припадниците на полицијата низ светот:

Италија

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-02.jpg

Велика Британија

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-03.jpg

Канада

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-04.jpg

Франција

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-05.jpg

Дубаи

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-06.jpg

Кина

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-07.jpg

Мексико

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-08.jpg

Индија

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-09.jpg

Вашингтон

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-10.jpg

Њујорк

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-11.jpg

Тексас

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-12.jpg

Јапонија

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-13.jpg

Авганистан

beli-zdolnishta-vo-fidzi-kakvi-uniformi-nosat-policajcite-niz-svetot-foto-14.jpg

Уште 13 земји на следната страна...Би можело да ве интересира:

Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
Хит во Јапонија: Розови тестенини како цветчиња од цреша Пролетта во Јапонија ја препознаваме по розовите теписи со кои е покриена секоја...

Најчитани неделава