22 идеи за невидливи тетоважи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


22 идеи за невидливи тетоважи

Ако долго време фантазирате како би изгледало да си направите тетоважа, но немате храброст, можеби ќе се наканите да си направите „невидлива“ тетоважа.

22-idei-za-nevidlivi-tetovazi-001.jpg

Трендот на невидливи тетоважи започна на Инстаграм, за оние кои не сакаат црно мастило по кожата, сега може да го заменат со бело, односно речиси невидливо.

Тетоважите варираат од минималистички, до цели мандала шари и текстури, па дури и букви на стратешки поставени места по телото.

Најбезболниот начин да се уверите дали сте за тетоважи:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уш...