Виртуелна прошетка низ најубавата книжарница во Букурешт (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Виртуелна прошетка низ најубавата книжарница во Букурешт (фото)

Мирис на стари книги, време поминато во тишина, пријатна атмосфера и архитектура која крие историско значење се само дел од причините зошто вреди да посетите барем една библиотека или книжарница во градот кој ќе го одберете за ваша следна дестинација.

virtuelna-proshetka-niz-najubavata-biblioteka-vo-bukuresht-001.jpg

Ако одите во Романија на пример, и го посетите Букурешт, не смее да ја пропуштите бајковитата книжарница Carturesti Carusel, сместена во стариот дел од градот.

Отворена е пред околу две години, а на шест катови се распоредени над 10.000 наслови.

Веќе ги доби симпатиите од модните и патувачки блогерки, а се здоби и со титула за една од најубавите книжарници во Европа.

Во продолжение, најубавите фотки од Carturesti Carusel:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за едноставни маски во последен момент за 1-ви април Ако сте од оние кои се љубители на маскенбал, тогаш веројатно веќе одамна сте ја...
Направи сам: Обичната ламба претворете ја во фантастична Во секој дом е убаво да се има барем еден креативен детаљ, а тоа може да биде и ...
Сите сакаме барем еден „остави ме на раат“ џемпер Колку пати зимава сакавте да се изолирате од светот? Една девојка смислила топло...