Кујнски дизајни кои ги олеснуваат честите и досадни проблеми при готвење
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Кујнски дизајни кои ги олеснуваат честите и досадни проблеми при готвење

Комфорот и корисноста се двете основни работи кои секој сака да ги има во кујната, колку и тоа да не е омиленото место од домот.

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-001.jpg

Овие дизајни заслужуваат златен медал поради многу причини – корисни се, лесни за употреба, уште полесни за одржување чисти и најдоброто од сè, се решение за кујнските проблеми кои мислевте дека се нерешливи.

Ситници кои ја олеснуваат работата во кујна:

Силиконско капаче кое се прилагодува на сè

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-1.jpg

Држач за кеса за ѓубре

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-2.jpg

Силиконска кеса за подготовка на тесто без да ги извалкате рацете

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-3.jpg

Четкичка за рамномерно нанесување масло

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-4.jpg

Алатка за ситнење на кашкавали и сирења

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-5.jpg

Мултифункционално шише

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-6.jpg

Торбичка во која може да испечете компири за 4 минути

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-7.jpg

Додаток на чинијата за сосови

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-8.jpg

Сад кој е невозможно да се преврти

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-9.jpg

Дизајн за спирално исечен зеленчук

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-10.jpg

Додаток за прецизно истурање

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-11.jpg

Додаток кој го спречува истекувањето на ситната храна од кесичката

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-12.jpg

Капак со кој водата сигурно нема да претече

kujnski-dizajni-koi-gi-olesnuvaat-cestite-i-dosadni-problemi-so-gotvenje-13.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што г...
17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...
12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...