Минијатурни тетоважи кои може да ги имаат и оние на кои работното место им забранува
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Минијатурни тетоважи кои може да ги имаат и оние на кои работното место им забранува

Дали и вие сте од оние кои силно посакуваат на телото да имаат некој креативен цртеж кој ве опишува вас, ви значи нешто или едноставно ви се допаѓа, но се плашите?

minijaturni-tetovazhi-koi-mozhe-da-gi-imaat-i-onie-na-koi-rabotnoto-mesto-im-zabranuva-01.jpg

Не знаете дали истото ќе го сакате и по 10 години, не знаете каде ќе се вработите или пак, веќе сте вработени на место каде тетоважите се забранети?

Во тој случај, имаме предлог за вас – одберете миниујатурна, но убава тетоважа која ќе биде скриена за другите и нема да ви покрива голем дел од телото.

Во зависност од тоа дали сте љубител на патувања или на други авантури, во вас живее „заробено дете“ и други креативни моменти, постојат голем број на цртежи кои може да бидат минималистички, а значајни и моќни.

Во продолжение ви нудиме идеи за такви тетоважи, а местото на кое ќе ја ставите повторно зависи од вас:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Летни тетоважи кои едвај ќе чекате да ги покажете на плажа Никој никогаш не може да остане имун на минијатурните, минималистички тетоважи. ...