19 генијални маркетинг кампањи кои ќе ве натераат да го купите производот дури и да не ви е потребен
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


19 генијални маркетинг кампањи кои ќе ве натераат да го купите производот дури и да не ви е потребен

Колачиња со (многу) млеко

20-genijalni-marketing-kampanji (12).jpg

Напуштете ја работата која не ја сакате

20-genijalni-marketing-kampanji (19).jpg

Леток кој всушност е тест за бременост (доколку е позитивен, родителите добиваат 50% попуст на бебешко креветче)

20-genijalni-marketing-kampanji (6).jpg

Слушајте аудио книги, зачувајте ја хартијата

20-genijalni-marketing-kampanji (1).jpg

Неверојатно моќни батерии

20-genijalni-marketing-kampanji (4).jpg

Откријте ја целата приказна на архитектонски зданија

20-genijalni-marketing-kampanji (3).jpg

Гел за дезинфекција на рацете

20-genijalni-marketing-kampanji (20).jpg

„Light“ нискокалоричен бургер

20-genijalni-marketing-kampanji (5).jpg

Секоја главоболка го има истото решение

20-genijalni-marketing-kampanji (7).jpg

Врзувајте го појасот

20-genijalni-marketing-kampanji (2).jpg

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Генијални идеи на кои никогаш не би се сетиле, а би ви биле од корист Благодарение на некои луѓе со креативни идеи и замисли, секојдневието со тек на ...
Генијални идеи и решенија кои ќе посакате да постојат и кај нас Во последно време сè почесто нè изненадуваат нови дизајни и идеи кои некој ги из...

Најчитани неделава