19 генијални маркетинг кампањи кои ќе ве натераат да го купите производот дури и да не ви е потребен
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


19 генијални маркетинг кампањи кои ќе ве натераат да го купите производот дури и да не ви е потребен

Признајте, колку пати досега сте купиле производ, само затоа што рекламата е брилијантна? Не попусто се рекло, добрата реклама го продава и најлошиот производ.

20-genijalni-marketing-kampanji-01.jpg

Умовите коишто стојат зад креацијата на овие генијални маркетинг кампањи, дефинитивно заслужуваат бурни аплаузи:

Лут „табаско“ сос

20-genijalni-marketing-kampanji (8).jpg

Продавница за оптика

20-genijalni-marketing-kampanji (9).jpg

Донации на храна за бездомни лица

20-genijalni-marketing-kampanji (11).jpg

Вода за младешки изглед

20-genijalni-marketing-kampanji (18).jpg

Спортувај и вдишувај повеќе воздух

20-genijalni-marketing-kampanji (16).jpg

Најдоброто кафе за будење

20-genijalni-marketing-kampanji (15).jpg

Ноќен крем за лице

20-genijalni-marketing-kampanji (17).jpg

Безбедност и прецизност при паркирање на автомобилот

20-genijalni-marketing-kampanji (13).jpg

Наполнете ги батериите со енергетски пијалак

20-genijalni-marketing-kampanji (14).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Генијални идеи на кои никогаш не би се сетиле, а би ви биле од корист Благодарение на некои луѓе со креативни идеи и замисли, секојдневието со тек на ...
Генијални идеи и решенија кои ќе посакате да постојат и кај нас Во последно време сè почесто нè изненадуваат нови дизајни и идеи кои некој ги из...

Спонзорирани линкови: