Кујнски алатки кои се дизајнирани да ви заштедат време и нерви
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 23-01-2020


Кујнски алатки кои се дизајнирани да ви заштедат време и нерви

Иако честопати инвестираме во класични кујнски прибори кои имаат за цел да ни ја олеснат работата при готвење, постојано се соочуваме со истите проблеми кои честопати чинат и време и нерви.

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-001.jpg

За среќа, живееме во време кога иновациите не престануваат, а идеите се покорисни од било кога.

Така, некои генијални умови дошле до овие кујнски изуми кои се граничат со генијалност:

Сечач и чистач на авокадо

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-1.jpg

Дизајн за идеално исечено парче торта

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-2.jpg

Држач за печење сланина

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-3.jpg

Исчистено ракче со еден потег

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-4.jpg

Метална жица за матење со вграден силиконски чистач

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-5.jpg

Прецизен дизајн за лупење цитрусни овошја

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-6.jpg

Капак со кој е невозможно нешто да претече од тенџерето

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-7.jpg

Топол нож со вграден греач за полесно размачкување

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-8.jpg

Силиконска лента за отворање заглавени тегли

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-9.jpg

Ракавици со кои нема шанси да се исечете

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-10.jpg

Држач за користени лажици додека готвите

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-11.jpg

Отворач за тегли

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-12.jpg

Жаби за двоење на жолчки од белки од јајце

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-13.jpg

Суши базука за домашно подготвување јапонски специјалитети

kujnski-alatki-koi-se-dizajnirani-da-vi-zashtedat-vreme-i-nervi-14.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Белгиски куќи со чуден дизајн (фото) Ако тоа е домот од нивните соништа Белгијците ќе го направат, без разлика колку ...
15 работи кои ќе ви го олеснат животот за помалку од 20 долари Постојат толку многу модерни дизајни и изуми кои може да ги решат вашите секојдн...
13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...