Кул дизајни и изуми кои секој би ги купил без размислување
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Кул дизајни и изуми кои секој би ги купил без размислување

Човечката имагинација не познава за граници, па постојано сме сведоци на нови дизајни кои нè воодушевуваат од секој аспект.

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-01.jpg

Без разлика дали се работи за изуми кои ни се функционални и неопходни во секојдневието или пак, кои служат само за да нè забавуваат и развеселат – дизајнерите се надминуваат себеси.

На пример, сте знаеле ли дека постојат очила кои секоја светлина ја претвораат во подарочиња?

Во продолжение погледнете некои кул изуми кои сигурно би си ги купиле барем еднаш:

Очила кои ја претвораат светлината во новогодишни ирваси

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-02.jpg

Очила кои ја претвораат секоја светлина во подарочиња

kul dizajni i izumi koi sekoj bi gi kupil bez razmisluvanje 04

Полнач кој ќе ви ја спаси не само батеријата, туку и празничното расположение

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-03.jpg

Даски за сечкање кои личат на книги

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-05.jpg

Пакетче чоколади кое секој ќе го посака за празниците

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-06.jpg

Влечки со отворач на ѓонот

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-07.jpg

Тавче во облик на скара

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-08.jpg

Лажиче кое ја менува бојата ако храната е жешка

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-09.jpg

Машина за садови со екран кој покажува уште колку време останува до крајот на перењето

kul-dizajni-i-izumi-koi-sekoj-bi-gi-kupil-bez-razmisluvanje-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 кул изуми што ќе ни го олеснат животот Верувале или не, сега можете да носите иста јакна во текот на целата година, таа...
Кул дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед Имагинацијата на вистински професионалните дизајнери не знае за граници, а овие ...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...