Жена направи бесплатна мини-библиотека од дрво старо 110 години
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Жена направи бесплатна мини-библиотека од дрво старо 110 години

Токму кога мислиме дека ништо не може да ни ја врати вербата во човештвото кое полека, но сигурно функционира како огромен робот без чувства, се појави една жена со генијална идеја.

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-001.jpg

Наместо целосно да го отстранат дрвото старо 110 години (кое секако морало да биде исечено) било одлучено само да го пренаменат во мини библиотека.

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-01.jpg

Минијатурната библиотека е за целото маало и е комплетно бесплатна, па секој може да остави или да земе книга.

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-02.jpg

Во изработката помогнала и непрофитабилната организација Little Free Library која се труди љубовта кон книгите да ја прошири низ целиот свет.

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-03.jpg

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-04.jpg

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-05.jpg

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-06.jpg

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-08.jpg

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-07.jpg

zena-napravi-besplatna-mini-biblioteka-od-drvo-staro-110-godini-09.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

19 работи што многу ќе ви го олеснат летото (фото) Конечно полека доаѓаат топлите летни денови. Со цел да ви бидат колку што е можн...
10 идеи како сами да дизајнирате лампиони Сигурно веќе имате премногу лампиони и не ви паѓа на ум да купувате нови сетови ...
Вреќички чај кои ќе ја претворат вашата шолја во мини аквариум Онлајн продавницата Ocean-Teabag навистина си го оправдува името со шармантните ...